Miernik zagęszczenia nawierzchni PQI 380


PQI 380 to najnowsza generacja bezizotopowych mierników zagęszczenia nawierzchni produkcji amerykańskiej firmy Transtech Systems. Miernik PQI380 nie posiada źródła promieniotwórczego (radioaktywnego). W zamian wykorzystuje zaawansowaną technikę pomiaru oporności elektrycznej mierzonej warstwy bitumicznej. Dzięki czemu jest on całkowicie bezpieczny w trakcie pracy dla operatora i otoczenia.

 

Nowe urządzenie wyposażone jest w dotykowy, kolorowy ekran sterujący VGA o dużej rozdzielczości i podświetleniu LED pracujący w środowisku Windows CE. Graficzne menu urządzenia jest w jezyku POLSKIM. W odróżnieniu do PQI301, nowe urządzenie posiada pamięć dla różnych projektów oraz mieszanek wraz z ich parametrami kalibracyjnymi.  Urządzenie posiada także wbudowaną pamięć dla wyników pomiarów. Wyniki mogą być przenoszone na komputer przy pomocy zwykłej pamięci USB (Pendrive). PQI 380 posiada także wbudowany odbiornik GPS. Każdy wynik rejestrowany w pamięci może mieć przypisane współrzędne GPS. W urządzeniu zastosowano także nową wersję akumulatora Ni-MH, która zapewnia dłuższą pracę pomiędzy ładowaniami. PQI380 posiada nowy rodzaj trwałej metalowej obudowy. Jest ona bardzo odporna na trudy codziennej eksploatacji

 

PQI380 dostarczane jest w plastikowej, odpornej walizce transportowej. W zestawie zawarta jest ładowarka sieciowa i samochodowa.

 

Podstawowe parametry urządzenia PQI 380

 

- czujnik BEZ ŹRÓDŁA IZOTOPOWEGO.

- sterowane mikroprocesorem

- zgodny z normą ASTM D7713-05

- zakres pomiarowy 0,1% do 100% maksymalnej teoretycznej gęstości

- jednostki pomiarowe kg/m3

- menu w języku polskim

- różne tryby pracy: Pomiar ciągły, uśredniany, jednostkowy

- pomiar gęstości, % zagęszczenia, % wolnych przestrzeni

- zakres pomiarowy 25 – 100 mm

- zakres mierzonych temperatur asfaltu -17,7 oC do + 177,6 oC

- kolorowy dotykowy ekran LED 640 x 480 VGA 

- możliwość zapisu danych PQI na pamięć USB

- wbudowany odbiornik GPS

Wymiary 27,9 x 27,9 x 30,4 cm

Waga 6,5 kg

Zgodne z CE

  • firma TOROPOL
  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
aparatura kontrolno-badawcza - Torpol