UtilityScan DF


UtilityScan DF jest najnowszym produktem firmy GSSI. System ten został zaprojektowany aby rozszerzyć możliwości urządzenia w zastosowaniach inżynieryjnych. Zestaw posiada całkowicie nową cyfrową antenę zawierającą w sobie anteny 300 i 800 MHz, które umożliwiają operatorowi jednoczesne identyfikowanie celów blisko powierzchni jak i głębiej. Antena posiada także całą niezbędną elektronikę,a wszystko zamknięte jest w jednej obudowie.

 

UtilityScan DF posiada także wygodny w obsłudze, dotykowy interfejs operatora Panasonic H2 z dużym kolorowym ekranem i graficznymi ikonami ułatwiającymi obsługę dla mniej doświadczonych operatorów.

 

Nowe, zaawansowane oprogramowanie posiada wiele funkcji użytecznych dla operatora. Umożliwia indywidualne wyświetlanie danych z obu kanałów na dzielonym ekranie lub łączenie ich w specjalnym, opatentowanym trybie. Program posiada także funkcje przetwarzania danych takie jak stacking, śledzenie dna sygnału lub usuwanie tła.

 

Nowa, zintegrowana cyfrowa antena o podwójnej częstotliwości jest pierwszą taką anteną firmy GSSI. Kompletna elektronika GPR, nadajniki i odbiorniki zintegrowane są w jednej trwałej obudowie. Jest ona niezwykle wydajna przy zachowaniu niewielkich rozmiarów.

 

Wszystkie komponenty systemu UtilityScan DF są odporne na wilgoć. GSSI opracowało nawet specjalne złącze Ethernet dla tabletu Panasonic H2 uniemożliwiające dostanie się kurzu lub wilgoci do tabletu w trakcie pracy. Jest to pierwszy na świecie tego typu system na rynku GPR.

 

Panel operatora posiada ekran dotykowy o dużym rozmiarze. Obsługa systemu bazuje na graficznych ikonach, które są intuicyjne i proste w obsłudze dla mniej zaawansowanych operatorów. Operatorzy mogą także wykorzystywać przyciski tekstowe, które są w różnych językach.

 

W urządzeniu dostępny jest specjalny tryb jednoczesnego wyświetlania danych z obu anten. Wykorzystując dane o najlepszej jakości z anten o wysokiej i niskiej częstotliwości, tworzony jest specjalny tryb wyświetlania danych łączonych ułatwiając końcową interpretację danych. Użytkownik może wybrać sposób wyświetlania danych pomiędzy trybem  dzielonym, a łączonym.

 

Program w urządzeniu posiada także nowe funkcje, takie jak kalkulacja prędkości hiperboli, śledzenie zakłóceń i wskaźnik statusu GPS, które ułatwiają operatorowi pracę z urządzeniem i szybką analizę zebranych danych

 

Dane zebrane systemem UtilityScan DF zapisywane są z wykorzystaniem formatu 32 bitów na próbkę. Format ten umożliwia użytkownikowi zapisanie danych w formie surowej (nieprzetworzonej) oraz zminimalizowanie ryzyka przypadkowej utraty rozdzielczości danych (poprzez wzmocnienie danych lub wybranie nieprawidłowej filtracji). Wszystkie dane zebrane tym systemem zapisywane są przed zastosowaniem filtrów do prezentowania danych. Przykładami takich filtrów jest wzmocnienie wyświetlania, usuwanie tła, filtry częstotliwości. Wybrane filtry dla przetwarzania danych zapisywane są w oddzielnym pliku i służą tylko do późniejszego odtwarzania danych w programie RADAN. Dane z GPS rejestrowane są w oddzielnym, trzecim pliku. Plik danych GPS jest plikiem ASCII zamierającym sekwencje GGA i GSSI. Po otworzeniu wszystkich trzech plików w programie RADAN, dane zostaną automatycznie przetworzone, otworzone i wyświetlone w ten sam sposób jak podczas zbierania danych. Surowy plik danych ma rozszerzenie .dzt. Ponieważ dane są w formacie 32 bitowym, wymagany jest Radan w wersji 7.

 

Podstawowe cechy i specyfikacja systemu

 

 • wysoka szybkość przesyłu – do 1200 KHz dla całego systemu
 • prędkość zbierania danych – do 15 km/godz
 • 32 bitowa wysoka rozdzielczość danych
 • wysoki stopień szczelności. Cały system posiada klasę IP-65
 • 128 GB dysk SSD umożliwia zapisanie bardzo dużej ilości danych
 • większość znanych trybów wyświetlania danych wraz ze specjalnie opatentowanym trybem danych łączonych
 • najnowszy wskaźnik jakości danych w czasie rzeczywistym wykorzystujący nowoopracowany algorytm śledzenia sygnału
 • największy na rynku zakres temperatury otoczenia w trakcie pracy
 • intuicyjny, wygodny w obsłudze panel operatora bazujący na ekranie dotykowym
 • możliwość podłączenia większości dostępnych systemów GPS
 • firma TOROPOL
 • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
 • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
 • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
 • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
aparatura kontrolno-badawcza - Torpol