AMPT / SPT


Pavetest AMPT (Asphalt Mixture Performance Tester) / SPT (Simple Performance Tester) jest w pełni zintegrowanym urządzeniem. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby spełniało wymogi norm NCHRP 9-19 i 9-29 oraz AASHTO TP79 wyznaczanie modułu dynamicznego oraz wartości płynięcia dla mieszanek asfaltowych. Urządzenie to umożliwia także wyznaczenie krzywej wiodącej dla mas MMA.

 

Urządzenie składa się z komory trójosiowej, komory klimatycznej z układem grzewczo/chłodzącym, zasilacza hydraulicznego oraz siłownika jak i zestawu czujników połączonych z nowoczesnym kontrolerem. Wszystkie komponenty zabudowane są w kompaktowej obudowie. Komora trójosiowa znajduje się po lewej stronie, a po prawej stronie zostało przygotowane miejsce na komputer PC.  Ciśnienie w komorze trójosiowej oraz podnoszenie i opuszczanie komory realizowane jest przez zewnętrzne źródło sprężonego powietrza.

 

Przezroczyste ścianki komory badawczej umożliwiają ciągłą obserwację próbki bez konieczności przerywania testu i stosowania specjalnego oświetlenia.  Specjalna funkcja automatycznego podnoszenia i opuszczania komory umożliwia łatwy i szybki montaż próbki wraz z założonymi czujnikami w czasie określonym w normach badawczych.

 

Komora trójosiowa jest podnoszona i opuszczana przez wbudowany system sterujący, który zapewnia operatorowi bezpieczeństwo. Dzięki temu systemowi operator nie musi dźwigać ciężkich komponentów komory w trakcie montażu i demontażu próbki. Temperatura powietrza wewnątrz komory regulowana jest poprzez specjalny termoobieg i urządzenie które chłodzi lub grzeje powietrze w zależności od potrzeb. System ten umożliwia ustabilizowanie temperatury w komorze w czasie krótszym niż 3 minuty wymagane przez normę.

 

AMPT jest trwałe i proste w obsłudze. Ilość elementów sterujących została zminimalizowana, a program komputerowy posiada przyjazny, graficzny interfejs. Urządzenie jest w pełni sterowane przez komputer PC.

 

Podstawowy opis techniczny

- szybkie i dokładne badanie modułu dynamicznego E*, Flow Number i Flow Time

- sterowanie przez komputer PC w czasie rzeczywistym

- precyzyjne wykonywanie badania dzięki zintegrowanemu sterowaniu i rejestracji danych z prędkością 200 kHz dla wszystkich kanałów

- niski poziom szumów dla wszystkich kanałów dzięki 64 krotnemu nad próbkowaniu

- 20 bitowa rozdzielczość danych i sterowania

- komunikacja po USB lub Ethernet

- sterowanie i kontrola: przesunięcie osiowe, siła osiowa, przesunięcie osiowe na próbce x 3, ciśnienie graniczne, temperatura.

 

Zalety w stosunku do urządzeń konkurencyjnych

Nowy sposób chłodzenia i grzania poprzez elementy peltiera. Nie wymaga to wbudowanego głośnego mechanicznego kompresora. Rozwiązanie to jest trwalsze i cichsze. Wbudowany, cichy, kompresor sprężonego powietrza. Urządzenie jest samowystarczalne, nie wymaga zewnętrznego podłączenia do sprężonego powietrza

Nowa generacja magnetycznych czujników LVDT mocowanych na próbce. Czujniki montuje się szybciej i wygodniej a pomiar jest dokładniejszy.

 

 

 

  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
aparatura kontrolno-badawcza - Torpol