Viskomat XL


Remoetr Viskomat XL do zapraw i świeżych betonów o rozmiarze kruszywa do 8 mm.

 

Bazując na 20 letnim doświadczeniu w produkcji reometrów do zapraw i świeżych betonów, firma Schleibinger opracowała nowy model nazwany Viskomat XL. Jest on uzupełnieniem serii pomiędzy Viskomat NL o pojemności próbki 360 ml a reometrem do betonów eBT2 o pojemności 20 litrów. Zasada działania reometru Viskomat XL i jest prawie taka sama jak w urządzeniu Viskomat NL. Czujnik pomiarowy o specjalnym kształcie mieszadła mierzy moment oborotowy, a pojemnik z próbką obraca się. Dodatkowy nóż czyści ściany pojemnika.

 

Duży zakres prędkości:

prędkość może być regulowana w zakresie 0.001 do 80 obr/min w obu kierunkach. Prędkość może być definiowana w kilku krokach, jako liniowy przyrost lub spadek prędkości. Opcjonalnie dostępne są także tryby oscylacji lub logarytmiczny

 

Duży zakres momentu obrotowego:

Viskomat XL posiada moment obrotowy w zakresie 0..500 Ncm z rozdzielczością 0.05 Ncm i dokładnością lepszą niż 0.2 Ncm. Opcjonalnie istenieje możliwość zainstalowania czujnika o zakresie pomiarowym do 1000 Ncm i dokładności 0.8 Ncm.

 

Sterowanie temperaturą:

kontrola temperatury realizowana jest poprzez pojemnik y podwójną ścianą, gdzie cyrkuluje płyn chłodzący. Temperatura próbki mierzona jest przez sondę temperaturową umieszczoną wewnatrz trzpienia miernika momentu obrotowego.

 

Tempo próbkowania:

tempo próbkowania może być regulowane w zakresie 0.005s .. 1 min

 

Tryb sterowania siłą ścinającą:

opcjonalnie Viskomat XL może być sterowany w funkcji siły ścinającej. Można ustawić moment obrotowy w czasie, a prędkość jest sterowana automatycznie tak, aby utrzymać żądany moment.

 

Tryb oscylacji:

tryb oscylacji daje informację o module magazynowania G' oraz module stratności G" jak i właściwościach plastycznych oraz elastycznych badanego materiału.

 

 

 

  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
aparatura kontrolno-badawcza - Torpol