Mini R-meter


Beton

 

V-Meter MK IV ™ jest szeroko stosowany do kontroli jakości betonu. Może mierzyć i skorelować wytrzymałość betonu ze standardowym pomiarem wytrzymałości, umożliwiając nieniszczące badania kompletnych konstrukcji. Identyfikuje plastry miodu, puste przestrzenie, zamrożony beton, pęknięcia i inne niejednorodności w betonie. Badania ultradźwiękowe można stosować do nowych i starych konstrukcji, płyt, kolumn, ścian, obszarów zniszczonych przez pożar, konstrukcji hydroelektrycznych, rur, prefabrykowanych i wstępnie naprężonych belek, cylindrów i innych form betonowych. Dostępna jest szeroka gama przetworników.

Drewno

V-Meter używany w trybie V-Meter Wood Direct.

V-Meter MK IV ™ używany w trybie V-Meter Wood Direct MK IV ™ stosowany w trybie Wood Direct

 

V-Meter MK IV ™, ultradźwiękowe badania drewna mogą, w sposób nieniszczący, wykrywać węzły, wstrząsy, pęknięcia, orientację ziarna, pęknięcia i obecność próchnicy i/lub zgnilizny. Można obliczyć podstawowe parametry, takie jak moduł sprężystości i gęstości. Praktyczne zastosowania obejmują badania polowe słupów i konstrukcji użytkowych, stopniowanie w procesie produkcyjnym, kontrolę drabin pożarowych, badanie laminatów i gęstość rolki papieru. Prędkość ultradźwiękowych impulsów =przemieszczających się w materiale stałym zależy od gęstości i właściwości sprężystych materiału. Prędkość pulsu jest zatem miarą gęstości i właściwości sprężystych materiału. W przekazywaniu energii ultradźwiękowej przez gruboziarnisty materiał, taki jak beton, ceramika lub drewno, konieczne jest, aby długość fali energii była większa niż średnica największej cząstki ziarna. W przeciwnym przypadku, cała energia zostanie odbita przez cząstki i żadna nie dotrze do odbiornika. Zazwyczaj 54 przetworniki KHz są używane do testowania drewna. Długość fali sygnału wynosi około 3 cale (75 mm). Drobniejsze materiały wymagają wyższych częstotliwości dla optymalnej rozdzielczości.

 

Ceramika

V-Meter z materiałami ceramicznymi

V-Meter MK IV ™ używany z próbką ceramiczną

 

V-Meter MK IV ™ został z powodzeniem zastosowany w szerokiej gamie wyrobów ceramicznych - w tym płytek, cegieł i bloczków ogniotrwałych jak również grafitu. W coraz większej liczbie zastosowań materiałów ogniotrwałych i ceramicznych zastosowano ultradźwiękową technikę badania prędkości impulsów z pozytywnymi wynikami. Testy UPV umożliwiły użytkownikom ulepszenie procesów produkcyjnych, zwiększenie integralności i jakości swoich produktów, a także zmniejszenie ilości odpadów i odrzutów, a tym samym oszczędność czasu i pieniędzy. W dzisiejszej gospodarce tego rodzaju korzyści są trudne do zignorowania.

  • Wyposażenie dla laboratoriów - aparatura kontrolno-badawcza
aparatura kontrolno-badawcza - Torpol